64% zákazníků kontroluje nemovitosti v celé rodině

Týdeník Květy ve spolupráci s hlídací službou Katastr365.cz se zabýval problematikou nechtěných změn na výpisu nemovitostí, krádežemi a úředními chybami.

Výsledkem je obsáhlý článek o poměrech v českých domácnostech a rodinách a hned několik zajímavých zjištění. Předně celých 64 % zákazníků služby Katastr365.cz si nechá pravidelně kontrolovat změny na nemovitostech u celé své rodiny. Další významnou skupinou je 21 % rodinných členů, kteří kontroluji nemovitosti své a k tomu ještě 3 dalších vlastníků. Obvykle starších rodičů a prarodičů.

Jaroslav Dušek, otec dvou dětí své potřeby být rodinným důvěrníkem shrnuje  do pragmatické úvahy: „Rodiče nemají ani počítač, proto bylo vcelku nevyhnutelné, abych sledování katastru u nemovitostí celé rodiny obstaral já. Vzhledem k tomu, že katastrální úřad umožňuje sledovat pouze ty nemovitosti, které přímo vlastníte, a já vlastník v případě bytu rodičů a sourozenců nejsem, zvolil jsem řešení online. Nemuseli jsme chodit po úřadech a máme všechny nemovitosti rodiny pod kontrolou na jednom místě“ říká Dušek.

Kvety_1200px

Slova Jaroslava Duška potvrzuje v celé šíři i 80 letý senior František Vytlačil z Pardubicka: „Vyznat se v nových zákonech nebo zjišťovat, co všechno dnes lze provádět přes internet, už opravdu není v mých silách.“ řekl František Vytlačil, osmdesátiletý senior z Pardubic. „I dopisů mi už nechodí tolik, abych hned poznal rozdíl mezi tím, že mi nikdo nepíše nebo mi někdo přesměroval poštu, aby manipuloval s mou nemovitostí. Tohle je už na našich mladých, stejně budou vše dědit,“ nakonec rezignuje pan Vytlačil.

Údaje publikované týdeník Květy jdou ruku v ruce s renomovanými průzkumy Gender Studies z roku 2011. „Dle této studie považuje 84 procent Čechů za správné, aby se o staré rodiče postaraly děti,” upozornila Kateřina Štěrbová z NN.

 

Neriskujte, hlídejte změny v katastru!
Sjednat online

Nejčtenější články

PHP/Symfony programátor – senior

10. dubna 2018 min.
Jana Obermajerová Jana Obermajerová

Zdražení nemovitostí o 4 % se odkládá

23. února 2016 min.
Jana Obermajerová Jana Obermajerová