Společenství vlastníků nakupují ve velkém

Výhodou dodávek služeb a prací pro společenství vlastníků je bezesporu jejich objem. Společenství prakticky nezadávají malé zakázky a za své objemy chtějí slušnou cenu a solidnost při realizaci.

Nákupy pro společenství dokáží zamotat hlavu nejednomu výboru. Způsob jak nakupovat za společné peníze, být transparentní a dosáhnout dobré kombinace ceny, kvality a termínu výsledné služby není vůbec lehká záležitost. Tedy, do nedávna nebyl lehkou záležitostí. Nově vzniklé oborové poptávkové servery vše zjednodušili. Nejzajímavějším počinem na tomto poli je bezesporu služba SVJPoptavky.cz. Předsedové a výbory si zde mohou zadat poptávku zdarma a z nabídnutých dodavatelů si vybírat toho, u kterého najdou ideální kombinaci ceny, záruky, termínu, přístupu k zakázce a samozřejmě referencí.

I dodavatelé si přijdou na své. Poptávky od společenství vlastníků, tedy bytových domů, jsou obvykle objemově významné. Aby také ne, řeší potřeby celého domu a na úhradu se formou pravidelných příspěvků skládají všichni vlastníci v domě.

A co se nejčastěji poptává?

Oprava výtahu, opravy střech, nové kotelny pro SVJ, úklidové služby a další běžné činnosti, které společenství dělají ve velkém a najímají se na ně firmy z okolí nebo z celé ČR.

Hodnocení dodavatele je základ

Bez předsedů a výborů a profesionálních dodavatelů by žádný poptávkový systém nemohl fungovat. Alfou a omegou je sdílení dojmů a pocitů, které výbor sbírá při komunikaci s dodavatelem, kde jednou z hodnocených součástí je samozřejmě cena. Ale nejen z ceny je člověk živ, také záruky, přístup dodavatele a samozřejmě reference jsou hybnou silou jak si transparentně přihrát významnou část koláče, který se ve společenstvích soutěží.

Jak fungují SVJPoptávky?

Společenství s úmyslem provádět rekonstrukce, opravy nebo jiné práce či dodávky vystaví své SVJPoptávky zdarma a dodavatelé jsou od serveru informováni. Ti, kteří mají dostatek zkušeností a prostor pro realizaci se společenství nejdříve nabídnou. SVJ si vyberou ty, kteří mají dobrá hodnocení dodavatele od ostatních výborů a nechají si zpracovat nabídku na míru. Ani osobní setkání není problém. Jakmile jsou sympatie, poptávka a nabídka spojeny, oba subjekty mohou přejít k realizaci, přičemž SVJ ví, že dodavatel není žádný Hej Počkej s cílem výbor a vlastníky okrást a následně nezvedat telefon a dodavatel má jistotu odběratele, který má finanční prostředky a zájem.

Seznam SVJ Poptávek

Ani lokálním dodavatelům zde nejsou dveře zavřené, spíše naopak. Nejste firma s celorepublikovou působností, nevadí. Vybrat si můžete region ve kterém působíte a ve kterém se cítíte být doma jak cenou, tak rychlostí a přístupem. K lepší orientaci slouží prakticky řazený seznam SVJ poptávek, které lze filtrovat dle oboru a lokality. Pro čtenáře jsou tu dokonce připraveny časté otázky, které by měly uspokojit veškeré touhy po informacích.

 

 

 

Neriskujte, hlídejte změny v katastru!
Sjednat online

Nejčtenější články

PHP/Symfony programátor – senior

10. dubna 2018 min.
Jana Obermajerová Jana Obermajerová

Zdražení nemovitostí o 4 % se odkládá

23. února 2016 min.
Jana Obermajerová Jana Obermajerová