Říkají ji elegantní dáma a připravuje lidi o nemovitosti

Jak poznat mecenáše od podvodníka? S touto otázkou se bude muset vypořádat obvodní soud v Praze 8, který aktuálně rozkrývá případ „elegantní dámy“, jak ji nazývají média. Dagmar Pecharová se nacházela v životním období, kdy toho na ni jednoduše bylo moc. Tělo bylo v pořádku, ale hlava ji našeptávala, že se ji blízké okolí snaží ublížit, měla halucinace a trpěla bludy. Proto se nechala hospitalizovat v léčebně v Bohnicích. A tam se začal odehrávat příběh, na jehož konci se k psychickým problémům přidává i problém kde bydlet. Přišla totiž o dům.

Na scénu vstupuje elegantní Iva Orlušíková, která začala paní Pecharovou v Bohnicích navštěvovat a dle obžaloby zde začala kout pikle, jak psychicky nemocného pacienta připravit o miliónový majetek. Využila informací, že pacient má finanční problémy a nabídla zoufalé ženě pomocnou ruku. I přes doporučení ošetřujícího lékaře, že pacient není ve stavu odpovědně řešit majetkové a právní otázky, přesvědčila Iva Orlušíková pacientku Pecharovou, aby si požádala o propustku z léčebny.  Lekáři ji v ošetřovně nemohli držet proti její vlastní vůli.

Orlušíková čelí podezření, že podvodem vylákala podpis psychicky nemocné ženy na plnou moc, prostřednictvím které prodala její dvougenerační dům v hodnotě 5,5 mil Kč spekulantovi, se kterým v historii již spolupracovala. Z přijatých finančních prostředků na poškozenou nezbylo vůbec nic.

Nemovitosti lze kontrolovat v celé rodině. I rodičům a babičce. 
Informace o tom, že dům pacienty byl prodán se se zpožděním dostala  i k rodinným příslušníkům paní Pecharové, kteří byli případem naprosto zdrcení. A přitom stačilo tak málo, aby se majetek v rodině uchránil. V rámci rodinné kontroly katastru od Katastr365.cz by k této nepříjemné situaci vůbec nedošlo. Kdokoliv z rodiny mohl kontrolovat nemovitý majetek pacientky, i přesto, že nemovitost nevlastní a v momentu, kdy by bylo započato vkladové řízení by byl rodinný důvěrník upozorněn na změnu ve výpisu v katastru. Stačilo by pak využít 20 denní ochrannou lhůtu, v níž nemůže být ze zákona žádný vklad proveden a vyplněním jednoduchého formuláře návrh zápisu rozporovat.  Ceny za rodinné hlídání začínají u 99 Kč/měsíc, což je  v porovnání s milionovou ztrátou rodiny paní Pecharové  zanedbatelná částka.

 

Neriskujte, hlídejte změny v katastru!
Sjednat online

Nejčtenější články

PHP/Symfony programátor

10. října 2016 min.
Jana Obermajerová Jana Obermajerová

Zdražení nemovitostí o 4 % se odkládá

23. února 2016 min.
Jana Obermajerová Jana Obermajerová